top of page
Szkółka z lotu ptaka-2.png

Jesteśmy firmą rodzinną z wielopokoleniową tradycją w uprawie roślin. Nasza szkółka zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiału roślinnego. Początki działalności naszej szkółki sięgają roku 1970. Przez lata dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu udało nam się rozbudować nasze gospodarstwo. Obecnie nasza szkółka zajmuje powierzchnie 40 ha. Specjalizujemy się w produkcji ozdobnych drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Dysponujemy również szerokim asortymentem bylin, traw, róż oraz roślin szczepionych na pniu. Nasza oferta skierowana jest do centrów ogrodniczych, architektów krajobrazu oraz firm urządzających tereny zieleni - na obszarze całej Polski jak również na zachód i wschód Europy. Jesteśmy wśród członków założycieli Związku Szkółkarzy Polskich. Od 25 lat zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i wykonawstwem terenów zieleni. Od 2014 roku wprowadziliśmy sprzedaż detaliczną roślin ozdobnych mieszczącą się przy szkółce w Jasieńcu. 

z lotu ptaka 2.jpg
IMG_3838.jpg
3.png

Specjalizujemy się w produkcji ozdobnych drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Dysponujemy również szerokim asortymentem bylin, traw, róż oraz roślin szczepionych na pniu. Stale wprowadzamy do produkcji nowe rośliny, sprawdzone pod względem odporności na mróz i inne warunki zewnętrzne. Najwyższą jakość produkcji uzyskujemy dzięki: zbieraniu nasion i pozyskiwaniu sadzonek z własnych, starannie wyselekcjonowanych mateczników, sadzeniu roślin i sadzonek na wysokim jakościowo podłożu, nawożeniu nawozami i preparatami „Osmocote” oraz formowaniu, pielęgnacji i ochronie przed szkodnikami przez starannie dobranych i odpowiedzialnych pracowników, którzy pracują w naszej firmie od wielu lat.Staramy się być na bieżąco z trendami i standardami jakie panują na światowym rynku ogrodniczym aby dostarczać naszym klientom ciekawe rośliny w szerokim asortymencie. Na przestrzeni lat naszym najlepszym doradcą był rynek – nigdy nie lekceważyliśmy jego opinii i wskazówek klientów. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie obecnego statusu firmy: uznanego i wiarygodnego dostawcy produktów najwyższej jakości. 

  • grunty o łącznej powierzchni 40 ha

  • uprawy pojemnikowe o powierzchni 12 ha

  • 23 tunele foliowe 

  • ciennik o powierzchni 2000 m2

  • uprawy gruntowe o powierzchni 25 ha

  • różnorodny sprzęt zmechanizowany

  • profesjonalny zautomatyzowany trzy stanowiskowy plac załadunkowy

4.png
2.jpg
Zeskanowany dokument 7.jpg
5.png

Początki działalności naszego gospodarstwa sięgają roku 1970, kiedy to Jan Bigoszyński - Łazucki na wydzierżawionej działce o powierzchni 1,4 ha w Warszawie rozpoczął rozwijanie produkcji róż oraz liściastych krzewów i drzew ozdobnych pod nadzorem mistrza i wspólnika Zygmunta Terpińskiego. W 1975 roku produkcja została przeniesiona do Łomianek oraz do Jasieńca koło Grójca. W Łomiankach na powierzchni 1,2 ha produkowane były lilaki, róże, tulipany oraz wiśnie, zaś w Jasieńcu na powierzchni 4 ha zaczęto produkcję róż do uprawy szklarniowej. W 1983 roku w Jasieńcu powstał pierwszy budynek gospodarczy. Trzy lata później do firmy dołączyła żona Jana, Maria Bigoszyńska–Łazucka, z wykształcenia architekt, której dziełem są wszystkie projekty budynków i infrastruktury oraz wprowadzanie do szkółki innowacji produkcji roślin. W 1987 roku zostały wybudowane pierwsze tunele foliowe oraz została zapoczątkowana w pełni profesjonalna produkcja liściastych krzewów ozdobnych z sadzonek zielnych. W roku 1993 do oferty wprowadzony został asortyment roślin produkowanych w pojemnikach. Przez lata pasji i zaangażowania szkółka w Jasieńcu rozwijała się zwiększając swoją powierzchnię do 31 ha.

6.png

W 2001 roku do firmy dołączyła córka założycieli szkółki, Katarzyna Łazucka-Cegłowska, z wykształcenia architekt krajobrazu, która poza projektowaniem terenów zieleni silnie zaangażowała się w rozwijanie sprzedaży hurtowej szkółki zarówno w Polsce jak i zagranicą. W roku 2004 do firmy dołączył mąż Katarzyny Łazuckiej – Cegłowskiej, Dariusz Cegłowski z wykształcenia informatyk, który silnie rozwinął dział exportu. Z nowym pokoleniem w gospodarstwie pojawiły się innowacyjne rozwiązania i nowoczesne systemy produkcji. Umożliwiło to znaczny rozwój gospodarstwa i poszerzenie się asortymentu szkółki. W kolejnych latach wprowadzone zostały ekologiczne rozwiązania zaprojektowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko i skupiać się na wykorzystaniu zasobów naturalnych. W 2014 roku powstaje firma córka szkółki -  Multiplanta,  zajmującą kompleksowym projektowaniem i wykonawstwem terenów zieleni oraz sprzedażą detaliczną roślin ozdobnych. W 2018 do gospodarstwa dołączą trzecie pokolenie - Paulina Cegłowska, z wykształcenia architekt krajobrazu. W firmie tworzy dział projektowy oraz zajmuje się marketingiem i promocją firmy. 

17.jpg
IMG_1383.jpg
7.png

Wszyscy, zarówno właściciele jak i pracownicy szkółki Łazuccy od wielu lat dokładają wszelkich starań, aby popularyzować naszą działalność, a przede wszystkim tematykę związaną z roślinami, ich sadzeniem, pielęgnowaniem, strzyżeniem, nawożeniem i ochroną. Katarzyna Łazucka - Cegłowska od 17 lat zajmuje się sprzedażą roślin na rynek polski i zagraniczny. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń dla firm z branży ogrodniczej. Częsty gość programów telewizyjnych takich jak „Rok w ogrodzie”, „Tydzień w Ogrodzie”, „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na Śniadanie”, w których od lat występuje z ogromnym zaangażowaniem promując poszczególne gatunki roślin, a także samą ideę coraz powszechniejszego wykorzystywania roślin w domu, w ogrodzie, w parku, na balkonach i tarasach czy miejscach pracy, a także w przestrzeni publicznej. Jest autorką publikacji prasowych i prelegentem wielu konferencji oraz warsztatów. Współautorka książki „Drzewa i krzewy liściaste”. Od 2016 jest członkiem Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, gdzie aktualnie sprawuje funkcję przedstawiciela zarządu w regionie mazowieckim. 

bottom of page