top of page

ZASADY PIELĘGNACJI INCREDIBLEROSES®


Tak jak każda inna roślina róże INCREDIBILE wymagają opieki i uwagi przez cały rok. Jednak, nawet dla niewprawionych ogrodników, są one dość łatwe w uprawie i pielęgnacji. Zarówno róże rosnące w ogrodzie, jak i te doniczkowe znajdujące się na balkonach i tarasach wymagają takiej samej opieki - należy je podlewać, nawozić i przycinać. Poniżej znajdziesz nasze podstawowe zasady pielęgnacyjne, które zapewnią piękny i zdrowy wygląd twoich roślin.
 

Zrzut ekranu 2021-05-18 o 14.31.12.png
Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.51.02.png
1.png

RÓŻE DONICZKOWE - należy podlewać częściej niż róże ogrodowe, ponieważ uprawiane są zazwyczaj w trudniejszych warunkach. Ważne jest zastosowanie regularnego podlewania. Intensywność podlewania zależy od wielkości doniczki i jej położenia – jeżeli rośliny rosną w niskiej i małej donicy oraz wystawione są na całodzienne bezpośrednie działanie promieni słonecznych potrzebują więcej wody niż te znajdujące się w dużych donicach w półcieniu. Najkorzystniejsza częstotliwość podlewania to 2 lub 3 razy w tygodniu. Podlewaj tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby jest sucha, w przeciwnym razie możesz przesadzić z podlewaniem. Nadmiar wody należy pozostawić do swobodnego odpływu. Na dnie donicy warto wysypać warstwę keramzytu – doniczka powinna mieć również dziurkę umożliwiającą odpływ wody. Rośliny należy podlewać wczesnym rankiem lub po południu.

RÓŻE OGRODOWE - w okresie gorąca i suszy podlewaj raz lub dwa razy w tygodniu. Młode rośliny i te, które zostały niedawno przesadzone, wymagają regularnego podlewania w ciągu pierwszych kilku tygodni, aż do momentu ich zakorzenienia. Optymalną ilością wody dla róż ogrodowych jest od czterech do pięciu litrów na roślinę. Rośliny należy podlewać wczesnym rankiem lub po południu.

 

2.png


Regularne dokarmianie roślin jest konieczne, jeśli chcemy mieć silne i zdrowe rośliny o bogatych kwiatach. Dotyczy to zwłaszcza roślin uprawianych w doniczkach. Raz w tygodniu należy zasilać rośliny nawozem płynnym. 
 

3.png


Przycinanie utrzymuje roślinę w estetycznej formie i sprawia, że kwitnie bardziej obficie. Wiosną należy skróć roślinę o 2/3 wielkości. Upewnij się, że środek krzewu jest jak najbardziej otwarty, a poszczególne gałązki znacznie ze sobą nie kolidują. Ważne jest usunięcie wszystkich cienkich, chorych i suchych gałęzi. Staraj się ciąć tuż nad odpowiednio umiejscowionym pąkiem. By wzmocnić kwitnienie różom przyda się także usuwanie przekwitłych kwiatów. Zachęci to roślinę do wypuszczenia nowych pędów i większej ilości kwiatów. W rejonach, gdzie zimy bywają srogie, należy zabezpieczyć rośliny przed przemarznięciem, dodając wokół nich dodatkową warstwę ściółki, a jeśli roślina jest doniczkowa, należy ją przenieść do domu, garażu lub umieścić w jakimś osłoniętym rogu naszego balkonu.
 

Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.51.16.png
bottom of page