O NAS

Jesteśmy firmą rodzinną z wielopokoleniową tradycją w uprawie roślin. Nasza szkółka zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiału roślinnego. Początki działalności naszej szkółki sięgają roku 1970. Przez lata dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu udało nam się rozbudować nasze gospodarstwo. Obecnie nasza szkółka zajmuje powierzchnie 35 ha. 

Specjalizujemy się w produkcji ozdobnych drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Dysponujemy również szerokim asortymentem bylin, traw, róż oraz roślin szczepionych na pniu. 

Nasza oferta skierowana jest do sklepów, centrów ogrodniczych, architektów krajobrazu oraz firm urządzających tereny zieleni - na obszarze całej Polski jak również na zachód i wschód Europy.

PRODUKCJA

Specjalizujemy się w produkcji ozdobnych drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Dysponujemy również szerokim asortymentem bylin, traw, róż oraz roślin szczepionych na pniu. Stale wprowadzamy do produkcji nowe rośliny, sprawdzone pod względem odporności na mróz i inne warunki zewnętrzne. 

Najwyższą jakość produkcji uzyskujemy dzięki: zbieraniu nasion i pozyskiwaniu sadzonek z własnych, starannie wyselekcjonowanych mateczników, sadzeniu roślin i sadzonek na wysokim jakościowo podłożu, nawożeniu nawozami i preparatami „Osmocote” oraz formowaniu, pielęgnacji i ochronie przed szkodnikami przez starannie dobranych i odpowiedzialnych pracowników, którzy pracują w naszej firmie od wielu lat

Staramy się być na bieżąco z trendami i standardami jakie panują na światowym rynku ogrodniczym aby dostarczać naszym klientom ciekawe rośliny w szerokim asortymencie. Na przestrzeni lat naszym najlepszym doradcą był rynek – nigdy nie lekceważyliśmy jego opinii i wskazówek klientów. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie obecnego statusu firmy: uznanego i wiarygodnego dostawcy produktów najwyższej jakości. 

OBECNIE POSIADAMY:

  • grunty o łącznej powierzchni 35 ha

  • uprawy pojemnikowe o powierzchni 11,5 ha

  • 23 tunele foliowe 

  • ciennik o powierzchni 2000 m2

  • uprawy gruntowe o powierzchni 18 ha

  • różnorodny sprzęt zmechanizowany

  • profesjonalny zautomatyzowany trzy stanowiskowy plac załadunkowy

HISTORIA

Początki działalności naszej szkółki sięgają roku 1970, kiedy to Jan Bigoszyński - Łazucki na wydzierżawionej działce o powierzchni 1,4 ha na Placówce w Warszawie rozpoczął rozwijanie produkcji róż oraz liściastych krzewów i drzew ozdobnych pod nadzorem mistrza i wspólnika Zygmunta Terpińskiego. W 1975 roku przeniósł produkcję do Łomianek nieopodal Warszawy oraz do Jasieńca koło Grójca. W Łomiankach na powierzchni 1,2 ha produkował lilaki, róże, tulipany i wiśnie, zaś w Jasieńcu na czterohektarowej działce rozpoczął produkcję róż do uprawy szklarniowej. O wyborze tej lokalizacji zadecydowały tradycja rodzinna, nieograniczone możliwości inwestycyjne, zasobność w wykwalifikowaną siłę roboczą oraz dogodne położenie w pobliżu międzynarodowych dróg i ważnych aglomeracji.

 

W 1983 roku wybudowany został w Jasieńcu pierwszy budynek gospodarczy. Trzy lata później do firmy dołączyła żona Jana, Maria Bigoszyńska–Łazucka, z wykształcenia architekt, której dziełem są wszystkie projekty budynków i infrastruktury oraz wprowadzanie do szkółki wszelkiego rodzaju innowacji. Nasza szkółka w Jasieńcu rozwijała się zwiększając powierzchnię do 31 ha. W 1987 roku pojawiły się pierwsze tunele foliowe oraz została zapoczątkowana w pełni profesjonalna produkcja liściastych krzewów ozdobnych z sadzonek zielnych. W roku 1993 uruchomiliśmy stale rozwijającą się produkcję roślin w pojemnikach.​ 

 

W roku 2001 do firmy dołączyła córka właścicieli Katarzyna Łazucka - Cegłowska z wykształcenia architekt krajobrazu, która poza projektowaniem ogrodów i wystaw silnie zaangażowała się w rozwijanie sprzedaży hurtowej szkółki zarówno w Polsce jak i zagranicą. W roku 2004 do firmy dołączył mąż Katarzyny Łazuckiej – Cegłowskiej, Dariusz Cegłowski z wykształcenia informatyk, który w firmie prowadzi dział exportu, a od 2014 roku Centrum ogrodnicze "Multiplanta" pozwalające klientom detalicznym na zakup roślin, nawozów oraz innych artykułów ogrodniczych. Obecne właścicielami szkółki są Dariusz i Katarzyna. Wszyscy, zarówno właściciele jak i pracownicy szkółki Łazuccy dokładamy wszelkich starań, aby popularyzować naszą działalność, a przede wszystkim tematykę związaną z roślinami, ich sadzeniem, pielęgnowaniem, strzyżeniem, nawożeniem i ochroną.

DZIAŁALNOŚĆ MEDIALNA:

Jesteśmy wśród członków założycieli Związku Szkółkarzy Polskich. Katarzyna Łazucka – Cegłowska od 17 lat zajmuje się sprzedażą roślin na rynek polski i zagraniczny. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń dla firm z branży ogrodniczej. Częsty gość programów telewizyjnych takich jak „Rok w ogrodzie”, „Tydzień w Ogrodzie”, „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na Śniadanie”, w których od lat występuje z ogromnym zaangażowaniem promując poszczególne gatunki roślin, a także samą ideę coraz powszechniejszego wykorzystywania roślin w domu, w ogrodzie, w parku, na balkonach i tarasach czy miejscach pracy, a także w przestrzeni publicznej. Katarzyna Łazucka – Cegłowska jest autorką publikacji prasowych i prelegentem wielu konferencji oraz warsztatów. Współautorka książki „Drzewa i krzewy liściaste”. Od 2016 jest członkiem Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, gdzie aktualnie sprawuje funkcję przedstawiciela zarządu w regionie mazowieckim. 

tel. +48 48 661 35 63

darek@lazuccy.pl

Dariusz Cegłowski
Właściciel
Sprzedaż eksportowa

kom. +48 603 273 636

tel. +48 48 661 35 63 

magdalena.jozwiak@lazuccy.pl

Magdalena Jóźwiak
Kierownik
Sprzedaż krajowa

kom. +48 783 130 800 

tel. +48 48 661 35 63

iwona.stepien@lazuccy.pl 

Iwona Stępień-Krzejszczak 
Handlowiec
Sprzedaż exportowa

tel. +48 48 661 35 63

kasia@lazuccy.pl

Właściciel
Sprzedaż krajowa
Katarzyna Łazucka-Cegłowska

kom. +48 695 934 045

tel. +48 48 661 35 63

dorota.kolacz@lazuccy.pl

Handlowiec
Sprzedaż krajowa
Dorota Stein

kom. +48 667 680 900

tel. +48 48 661 35 63 

agnieszka.strupinska@lazuccy.pl

Handlowiec
Sprzedaż krajowa
Agnieszka Strupińska